Компанія пропонує послуги з реєстрації іноземних інвестицій на території України
Державна реєстрація іноземних інвестицій здійснюється відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування», а також «Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій», затвердженого Постановою КМУ.
Іноземні інвестиції - усі види цінностей, які вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти підприємницької та інші види діяльності з метою одержання прибутку (доходу) або досягнення соціального ефекту.
Стаття 2 Закону України "Про режим іноземного інвестування" визначає перелік того, що може вноситися до статутного фонду підприємств як іноземна інвестиція. Це може бути іноземна валюта, валюта України, будь-яке рухоме і нерухоме майно, пов'язані з ним права, акції, облігації, грошові вимоги, права інтелектуальної власності тощо.
Проте Закон "Про податок на додану вартість" податковими важелями звужує рамки застосування Закону "Про режим іноземного інвестування". Це обмеження стосується звільнення від сплати ПДВ (не звільняються від імпортного ПДВ підакцизні товари, зокрема, легкові автомобілі і мотоцикли).
Крім того, для звільнення іноземної інвестиції від імпортного ПДВ, інвестиція повинна належати до основних фондів підприємства (будівлі, споруди, обладнання, обчислювальна техніка, транспортні засоби, інструменти та інше). Перелік товарів, які можна віднести до основних фондів, вказаний у Наказі Державного комітету України із стандартизації, метрології та сертифікації від 19 серпня 1997 року N 507 «Про затвердження Державного класифікатора України» Класифікація основних фондів».
А от від ввізного мита звільнено усе, що можна зареєструвати як іноземну інвестицію.
Постанова Кабінету Міністрів України N 928 містить перелік документів, які подаються для реєстрації іноземних інвестицій. Однак на практиці необхідно подати дещо ширший перелік документів.
Нагадаємо, що реєстрація іноземної інвестиції здійснюється після фактичного внесення інвестиції, що підтверджується відповідними документами (довідка з банку, митна декларація та інше).
Інвестиції у вигляді товару можна ввозити на територію України, якщо ваше підприємство акредитовано у митному органі за місцем реєстрації як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності. Ця процедура також займає певний час. Відзначимо лише, що для акредитації слід звернутися до митниці, у зоні діяльності якої зареєстроване ваше підприємство.
Інформуємо Вас, що саме рішення про реєстрацію інвестиції і буде підставою для звільнення від сплати податків. Таке рішення оформляється у вигляді Інформаційного повідомлення про внесення іноземної інвестиції (його зразок міститься в Постанові Кабміну N 928, порядок його заповнення - там же).
В Інформаційному повідомленні про внесення іноземної інвестиції зазначаються:
Інформаційне повідомлення підписується заявником (інвестором) або його представником. Якщо заявником є юридична особа, іноземна держава, міжнародна урядова або неурядова організація тощо, необхідно вказати посаду, прізвище і ім'я того, хто підписує повідомлення, і поставити підпис і печатку.
Правильно оформлені документи для реєстрації іноземної інвестиції мають стати запорукою її «безпроблемного» реєстрації. Слід пам'ятати наступне важливо правило, закріплене в статті 14 Закону України «Про режим іноземного інвестування»: «Відмова у державній реєстрації іноземних інвестицій можлива лише у разі порушення встановленого порядку реєстрації. Відмова з мотивів її недоцільності не допускається. Відмова у державній реєстрації іноземних інвестицій повинна бути оформлена у письмовому вигляді із зазначенням мотивів відмови та може бути оскаржена в судовому порядку».
Однак зазначимо, що у випадку відмови від реєстрації інвестиції реєстраційний збір не повертається.
Як вже зазначалося, процедура реєстрації іноземних інвестицій може мінімізувати податкові зобов'язання. Тому цю процедуру варто пройти грамотно і, як говориться, "за графіком". Практика показує, що інвестор може отримати відмову у реєстрації інвестицій вже тільки на тій підставі, що довіреність його представника неправильно оформлена. Тому важливо добре продумати всі етапи реєстрації інвестиції.
Це можуть забезпечити наші досвідчені юристи, які мають досвід у сфері реєстрації підприємств, і що особливо важливо, підприємств з іноземними інвестиціями.
Всі документи, які ляжуть в основу діяльності нової фірми - об'єкта інвестування (статут, повідомлення про внесення інвестиції та інше), слід ретельно і багаторазово перевірити. Особливо це актуально у зв'язку зі зміненим в Україні законодавством (набрання юридичної сили Цивільного, Господарського та Митного кодексу).
Ми готові сприяти Вам у швидкій та безперешкодній реєстрації іноземних інвестицій на території України.
© 2009- Юридична компанія "Аксіома"