Компанія надає юридичні послуги з реєстрації прав на об'єкти права інтелектуальної власності (по Україні та міжнародні).
Право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений Цивільним Кодексом України або іншим законом.
Відносини, які виникають у зв’язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг в Україні регулюються Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».
Знак - позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.
Право власності на знак засвідчується свідоцтвом. Свідоцтво України на знак для товарів і послуг є офіційним охоронним документом, що видається від імені держави уповноваженим на це органом - Державним департаментом інтелектуальної власності України (далі по тексту – Установа).
Об'єктом знака можуть бути словесні, зображувальні, об'ємні та інші позначення або їх комбінації, виконані у будь-якому кольорі чи поєднанні кольорів. Також знак може бути звуковим, світловим, а також кольором чи поєднанням кольорів тощо.
Для одержання свідоцтва, особа самостійно або через представника подає до Установи сукупність документів, необхідних для видачі свідоцтва, передбачених законодавством у сфері інтелектуальної власності.
За подання заявки сплачується збір, розмір якого, відповідно до постанови КабМіну «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності», встановлюється з урахуванням кількості класів МКТП, якими охоплюються зазначені в заявці товари і послуги.
Послуги з реєстрації прав на знаки для товарів та послуг включають:
Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям та здійсненням права власності на винаходи і корисні моделі в Україні, регулюються Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі».
Відповідно до Закону, винахід (корисна модель) - це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології.
Об'єктом винаходу (корисної моделі), правова охорона якому (якій) надається згідно з Законом, може бути:
Пріоритет, авторство і право власності на винахід засвідчуються патентом (деклараційним патентом), а на корисну модель - деклараційним патентом.
Патент є офіційним охоронним документом, що видається від імені держави уповноваженим на це органом - Державним департаментом інтелектуальної власності України (Держдепартамент).
Правова охорона надається винаходу (корисній моделі), що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоздатності. Винахід відповідає умовам патентоздатності, якщо він є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним. Корисна модель відповідає умовам патентоздатності, якщо вона є новою і промислово придатною.
Для одержання патенту (деклараційного патенту) необхідно подати до Установи заявку, передбачену законодавством у встановленому порядку.
Відносини, які виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням права власності на промислові зразки в Україні регулюються Законом України «Про охорону прав на промислові зразки».
Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.
Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб. Обсяг правової охорони, що надається, визначається сукупністю суттєвих ознак промислового зразка, зображених на фотографіях виробу (його макета, малюнка).
Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом. Патент України на промисловий зразок діє тільки на території України.
Правова охорона надається промисловому зразку, що не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоспроможності. Умовами патентоспроможності промислового зразка є новизна та промислова придатність.
Право на одержання патенту має:
Для одержання патенту до Установи подається заявка. За подання заявки сплачується збір. Документ про сплату збору повинен надійти до Установи разом з заявкою або протягом двох місяців від дати подання заявки.
Послуги з реєстрації прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки включають:
Відносини, які виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням авторських прав і суміжних прав в Україні регулюються Законом України «Про авторське право і суміжні права».
Суб'єктами авторського права є автори творів, зазначених у частині першій статті 8 вищезазначеного закону, їх спадкоємці та особи, яким автори чи їх спадкоємці передали свої авторські майнові права.
Автор - фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір.
Об'єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури і мистецтва, а саме:
Про реєстрацію авторського права на твір Установою видається свідоцтво. За видачу свідоцтва сплачується державне мито, кошти від сплати якого перераховуються до Державного бюджету України. Розмір і порядок сплати державного мита за видачу свідоцтва визначаються законодавством.
Об'єктами суміжних прав, незалежно від призначення, змісту, оцінки, способу і форми вираження, є:
Суб'єктами суміжних прав є:
© 2009- Юридична компанія "Аксіома"